alt
alt

PLEXR PLAZMA TEKNİĞİ

AMELİYATSIZ GÖZ ÇEVRESİ VE GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

PLEXR PLAZMA

Ameliyat ve dikiş olmadan göz kapak estetiği ne anlama geliyor?  Böyle bir tedavi mümkün mü? Plazma enerjisi ile çalışan plexr yöntemi ile ameliyatsız ve dikişsiz göz kapak estetiği mümkün.

KISA SÜREDE VE ANESTEZİ OLMADAN UYGULANAN PLEXR PLAZMA TEKNİĞİ İLE GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ MÜMKÜN

Özellikle estetik göz ameliyatından çekinen genç hastalarımda   göz çevresi yenileme, sarkmaları giderme, leke, akne ve iz tedavilerinde uyguladığım güncel bir yöntemdir. Bu uygulamada plexr cihazı,  uygulanacak cilt yüzeyinde elektriksel aktivile  yaratarak ortamdaki havayı plazma enerjisine dönüştürüyor. Plazma enerjisi sayesinde cildin sorunlu olan dış yüzeyi buharlaştırıp ve yenilenmiş doku oluşumunu  başlatıyor. Yapılan tedavi neticesinde sarkan , eskimiş dokular yenileniyor, göz çevresi cilt güvenli bir uygulama yöntemi  ile  15/20 yıl öncesine dönüyor. Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde kullanılan plexr  teknolojisi sayesinde leke, et beni, aktif akne, akne izleri, ince kırışıklıklar ve cilt çatlakları sa beraberinde iyileşiyor.

Yaşlı bir bireyde, plexr plazma tedavisi ile düzeltmeler kalıcımıdır? Yan etkileri nelerdir?

Yaşlandıkça cildimizdeki kolajeni kaybederiz. Plexr plazma tedavileri, kolajen fibroblast hücre sayısını artırır. Burada amaç kolajen üretimini artırarak hasarlı cildi sıkılaştırmaktır.Plexr plazma tedavisi  istenmeyen alanlarda termal hasar üretmez, iyileşme süresi daha kısadır, daha az enflamasyon oluşur, tedavi edilen alanlar arasında daha az  renk değişikliği  yapar. Eskiden kullandığımız eektromanyetik akım yoluyla çalışan elektrokoter veya radyo frekans cihazlar ise insan vücudunu kısa devrenin bir parçası olarak kullanır ve enflamasyon oluşturarak keserek veya pıhtılaştırarak çalışırlar.

Elektriğin hem dokularda hem de sıvı bileşende doğal olarak bulunan iyonlar aracılığıyla iletilmesi nedeniyle  eski cihazları kontrol etmek zordu.Plexr ile yapılan plazma  tedavisi ise etkiyi  derinin yüzeyinde  yapar,  derin dokulara geçmez.

alt

PLEXR plazma tedavisinin deri  üzerindeki etkileri nelerdir?

• Kolajen liflerinin kasılması
• Kollagen reorganizasyonu
• Yeni kollagen oluşumu için derinin uyarılması
• Epidermal dokunun yenilenmesi şeklinde oluşmaktadır.

Plexr plazma tedavisi kapaklarda yağ birikimine bağlı olusan sarı lekelenmelerde etkilimidir?

Kesinlikle. Plexr plazma yöntemi  çok güvenilir bir yöntem olması nedeniyle göz çevresindeki sarı plaklar olan milia (göz çevresi küçük  beyaz lekeler) ve ksantelazmayı çok hızlı olarak iyileştirir. Milia ve ksantelazma genellikle 5-7 gün içinde cilt üzerinde iz kalmadan kaybolur.

PLEXR Plazma tedavisini uygulamadan önce  öncesi nelere dikkat etmeliyiz?

• Dört gün öncesinden retinoid içeren güçlü kremleri bırakın.
• Plexr tedavisinden önce aşırı güneş ışığından kaçının.
• Cildinizde herhangi bir enfeksiyon, uçuk, egzema vs varsa doktorunuzu bilgilendirin.
• İmmün sistemi baskılayıcı ilaçlar ve kortikosteroid kullanıyorsanız doktorunuzu bilgilendirin.
• Bir gün öncesinden alkol, sigara tüketmeyin.
• Sürekli olarak aspirin gibi kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız operasyon öncesi  almayınız.

RANDEVU AL

Tüm Görme Problemleri ve Göz Rahatsızlıklarınızda Online Randevu İçin

alt

TEKNOLOJİMİZ

3. NESİL LAZER GÖZ CERRAHİSİ
VISUMAX - RELEX SMILE by ZEISS

TEKNOLOJİMİZ

Zeiss Tarafından Geliştirilen İleri Teknoloji 3. Nesil Lazer Göz Cerrahisi Teknolojisi ReLex Smile Teknolojisinde Mikro Kesi İle En Hassas Cerrahi Prosedürdür

Devamı

3. Nesil Lazer Göz Cerrahisi Visumax - Relex Smile by Zeiss — 3:25 min.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bizden Haberdar Olun

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerinden Takip Ederek Tüm Paylaşımlarımıza Erişebilir ve Bizim Hakkımızdaki Tüm Gelişmelere En Hızlı Şekilde Ulaşabilir, Haberdar Olabilirsiniz