alt
alt

REFRAKTIF CERRAHİ

MİYOP, HİPERMETROP, ASTİGMAT VE PRESBİYOPİ GÖRME KUSURLARI TEDAVİSİ

REFRAKTIF CERRAHİ

Çeşitli nedenlerle net görebilmek amacı ile kontakt lens veya gözlük kullanan hastaların net görmelerini sağlamak amacı ile uygulanan tedavi şekline refraktif cerrahi denir.

MİYOP, HİPERMETROP, ASTİGMAT VE PRESBİYOPİ GÖRME KUSURLARI TEDAVİSİ

Miyop, hipermetrop, astigmatizma ve yakın görme azlığının düzeltilmesi amacı ile uygulanır. Gerek gözlüğün, gerekse kontakt lenslerin estetik, optik, psikolojik ve ekonomik sorunları ve özellikle bazı meslekler için yetersizlik ve engel oluşturması nedeniyle 1940'lı yıllardan beri refraktif sorunlar ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır. Bu amaçla kullanılan birçok farklı yöntem vardır. Son yıllarda, refraktif cerrahi toplumda hastalar arasında popüler hale gelmiştir. Excimer, Femtosecond laser, Relex Smile cihaz ve Göz içi lens (Akıllı mercek) üretici şirketleri kişiye özel ürünler üretmeye başlamıştır. Bu durum doktorların ve hastaların ameliyat öncesinde çok daha özenli değerlendirme yapmalarını zorunlu kılmaktadır. Detaylı ve bilimsel açıklamalar ile bütünleşen, teknolojik muayene, Doktoru ile Hastası arasındaki güveni arttırmakla kalmayıp cerrahi işlemin sonucunu direkt etkilemektedir.

Excimer lazer; gözün en dış tabakası (kornea) üzerinden miyop, hipermetrop, astigmat kırma kusurlarının giderilmesi için geliştirilen lazer teknolojileridir. Excimer lazer göz çizdirme ameliyatı olarak bilinmektedir.

No Touch Laser(TransPRK); Korneada herhangi bir kesi oluşturulmaz. Korneanın en üstündeki epitel doku kaldırılmadan direk lazer uygulanır. Her hastada kornea epitelinin kalınlık dağılımı aynı olmadığı için numara düzeltlmesinde hassasiyet önemli düzeyde düşürmektedir.

Femtolasik ile lazer; göz ameliyatında kornea dokusundan bir kapakçık (flap) lazer ile kaldırılır. Bıçak kullanılmaz. Kapakçığın altındaki dokuya lazer uygulanır ve flap kapatılır. ReLEx SMILE laser uygulaması günümüzde en gelişmiş diğer bir deyişle 3. Jenerasyon refraktif (görüş düzeltme) laser uygulamasıdır. Göz doktorunun dokuyu ayırması veya kesmesi söz konusu değildir. 2-3 mm laser kesisi ile üç boyutlu bir uygulamadır. Uygulamanın sonrasında hasta sosyal yaşamına dönebilir. Yakın dövüş sporları, temas sporları ile uğraşanlar için uygun seçenektir. İleri teknoloji gerektirdiğinde yaygın değildir. İleri yıllarda tüm uygulamaların bu şekilde olacağını öngörmekteyiz.

RANDEVU AL

Tüm Görme Problemleri ve Göz Rahatsızlıklarınızda Online Randevu İçin

alt
alt

TEKNOLOJİMİZ

3. NESİL LAZER GÖZ CERRAHİSİ
VISUMAX - RELEX SMILE by ZEISS

TEKNOLOJİMİZ

Zeiss Tarafından Geliştirilen İleri Teknoloji 3. Nesil Lazer Göz Cerrahisi Teknolojisi ReLex Smile Teknolojisinde Mikro Kesi İle En Hassas Cerrahi Prosedürdür

Devamı

3. Nesil Lazer Göz Cerrahisi Visumax - Relex Smile by Zeiss — 3:25 min.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bizden Haberdar Olun

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerinden Takip Ederek Tüm Paylaşımlarımıza Erişebilir ve Bizim Hakkımızdaki Tüm Gelişmelere En Hızlı Şekilde Ulaşabilir, Haberdar Olabilirsiniz