alt
alt

DİJİTAL GÖZ YORGUNLUĞU

SİZDE UZUN SÜRELER DİJİTAL EKRANLAR KARŞISINDA ÇALIŞIYORSANIZ

DİJİTAL GÖZ YORGUNLUĞU

Dijital göz yorgunluğunun tedavisinde öncelikli olarak altta yatan mekanizmalar tespit edilip ortadan kaldırılmalıdır. Bu yüzden özellikle işi gereği sürekli dijital ekran kullanmak zorunda olanların kişilerin belli aralıklarla ve düzenli olarak göz muayenelerini yaptırmaları gerekir. Altta yatan göz problemlerinin ve göz yüzey hastalıklarının tedavisi göz yorgunluğunda belirgin rahatlama sağlayabilir.

DİJİTAL GÖZ YORGUNLUĞUNA KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER ARASINDA ÇEVRESEL FAKTÖRLERİ KONTROL ALTINA ALMAK ÖNEMLİ YER TUTAR

Çalışılan ortamın aydınlatılması parlama ve yansımaları azaltacak şekilde ayarlanmalı ve göze doğrudan ışık yansıması önlenmelidir. Ekran parlaklığı ortam aydınlatması ile benzer olmalı ve kontrastı arttırılmalıdır. Ekran filtreleri veya mavi-mor ışığa karşı kaplamalı gözlükler kullanılabilir.

Bilgisayar ekranı gözlerden yaklaşık olarak 50-70 cm uzaklıkta olmalı, ekranın orta noktası göz seviyesinin 10-15 cm kadar altında bulunmalıdır. Gözlere çok yakın bilgisayar, tablet veya cep telefonu kullanımı gözün uyum yapma ihtiyacını arttırarak gözlerde yorulma ve baş ağrısı gibi şikayetlere neden olabilir.

Her 20 dakikada bir 20 saniye uzağa bakılmalıdır.

Ortamın nem ve ısısı uygun bir şekilde ayarlanmalı, klimalara doğrudan maruz kalınmamalıdır. Özellikle 38 yaş ve sonrası bireylerde görülen yakın görme güçlüğü (presbiyopi) mutlaka gözlük , kontakt lens kullanımı veya presbiyond laser ile giderilmelidir.

RANDEVU AL

Tüm Görme Problemleri ve Göz Rahatsızlıklarınızda Online Randevu İçin

alt
alt

TEKNOLOJİMİZ

3. NESİL LAZER GÖZ CERRAHİSİ
VISUMAX - RELEX SMILE by ZEISS

TEKNOLOJİMİZ

Zeiss Tarafından Geliştirilen İleri Teknoloji 3. Nesil Lazer Göz Cerrahisi Teknolojisi ReLex Smile Teknolojisinde Mikro Kesi İle En Hassas Cerrahi Prosedürdür

Devamı

3. Nesil Lazer Göz Cerrahisi Visumax - Relex Smile by Zeiss — 3:25 min.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bizden Haberdar Olun

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerinden Takip Ederek Tüm Paylaşımlarımıza Erişebilir ve Bizim Hakkımızdaki Tüm Gelişmelere En Hızlı Şekilde Ulaşabilir, Haberdar Olabilirsiniz