alt
alt

GÖZ KAPAĞI ve GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ

YENİ BİR GÖRÜNÜM, YENİ BİR BAŞLANGIÇ, YENİ BİR GÖRÜŞ

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz kapakları ile ilgili yaşanılan en yaygın şikayetler arasında üst göz kapağındaki sarkmalar, boşluklar, içe göçük görünüm, göz altı çukurları, koyu halkalar ve göz altı torbaları sayılabilir.

YENİ BİR GÖRÜNÜM, YENİ BİR BAŞLANGIÇ, YENİ BİR GÖRÜŞ

Göz kapakları ile ilgili yaşanılan en yaygın şikayetler arasında üst göz kapağındaki sarkmalar, boşluklar, içe göçük görünüm, göz altı çukurları, koyu halkalar ve göz altı torbaları sayılabilir. İlerleyen yaş, sigara, stres gibi faktörlerle; göz çevresinde kırışıklı, üst göz kapağında sarkma, alt göz kapağında sarkma, göz altı torbaları ve göz altı morlukları şikayetleri ortaya çıkmaktadır.

Yorgun, uykusuz ve yaşlı bir görünüm oluşmaktadır. Göz kapağı estetiği öncesi cilt kalınlığı, kapaklardaki yağ miktarı ve kas yapısı özenle incelenmelidir. Özellikle üst göz kapağının sarkması, görme alanımızın daralmasına neden olur ki bu durum bireylerde mesleki ve yaşamsal bir çok sorunu beraberinde getirir. Bu sorunların tedavisindeyse cerrahi ve cerrahi olmayan tekniklerden faydalanılabilir. Gözlerin ve yüzün yaşlanmasına katkıda bulunan başlıca faktörlerden biri, yüzdeki ve göz çevresindeki hacim yani yağ kaybıdır.

Yaşlanma sürecinde en çok ve en hızlı göz çevresi etkilenir ve içe gömülü gözler, gevşek üst göz kapağı derisi, göz altı torbası, koyu halkalar, kırışıklar oluşmaya başlar. Kaş düşüklüğü de bu sorunların arasında yer alır. Göz kapak dolgusu, göz çevresindeki estetik açıdan sorunlu bölgelere enjeksiyon tekniğiyle uygulanır. İşlem sırasında krem ile anestezi uygulanabilir. Ayakta yapılan basit ama önemli bir uygulamadır. Göz kapağı dolgu enjeksiyonu mutlaka klinik ortamda, alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Dolgu enjeksiyonuyla üst ve alt kapaktaki hacim boşlukları giderilebilir, içe çökük alanlar yükseltilebilir.

Bu sayede göz kapaklarının daha gergin durması ve ışığı tam olarak yansıtması sağlanır. Böylece göz kapaklarındaki koyu bölgeler ve halkalar giderilmiş olur. Göz kapağı dolgusu ortalama 10-15 dakika sürer. Uygulamanın hemen ardında hastalar az az ya da yok denecek kadar rahatsızlık hisseder, normal yaşantısına rahatlıkla devam edebilir.İlk kez uygulanan hyalüronik asit türleriyle gerçekleştirilen göz kapağı dolgusunun etkisi yaklaşık 2 yıl sürer, ancak sonraki enjeksiyonların etkisi çok daha uzun sürebilir.Göz kapağı dolgusu öncesinde hastanın göz kapaklarındaki sorunların çok iyi analiz edilmesi ve enjeksiyon uygulanacak noktaların da iyi belirlenmesi önemlidir.

alt

İstenilen estetik sonucu elde etmek için göz kapağı dolgusu doğru noktalara ve eşit miktarda enjekte edilmelidir. Göz çevresi oldukça riskli bir bölge olduğu için uygulama mutlaka alanında uzman bir cerrah tarafından yapılmalıdır. Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı daha belirgin durumlarda daha etkin tedavi amacıyla yapılır. Lokal anestezi altında gerçekleşen ve ortalama bir saat kadar sürer ve ameliyathane ortamında, yatış gerektirmeden yapılır.

RANDEVU AL

Tüm Görme Problemleri ve Göz Rahatsızlıklarınızda Online Randevu İçin

alt

TEKNOLOJİ

LAZER GÖZ CERRAHİSİ
VISUMAX - RELEX SMILE by ZEISS

TEKNOLOJİ

Zeiss Tarafından Geliştirilen Lazer Göz Cerrahisi Teknolojisi ReLex Smile Teknolojisinde Mikro Kesi İle En Hassas Cerrahi Prosedürdür

Devamı

Lazer Göz Cerrahisi Visumax - Relex Smile by Zeiss — 3:25 min.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bizden Haberdar Olun

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerinden Takip Ederek Tüm Paylaşımlarımıza Erişebilir ve Bizim Hakkımızdaki Tüm Gelişmelere En Hızlı Şekilde Ulaşabilir, Haberdar Olabilirsiniz