alt
alt

RELEX SMILE by ZEISS

MİKRO KESİ İLE CERRAHİ PROSEDÜR. HER GÖZ TİPİ İÇİN

RELEX SMILE

Small-incision lenticule extraction (SMILE) yöntemi; bir çok yönüyle diğer laser yöntemlerinin çok ötesindedir. Özellikle ince korneada, göz yaşı kuruluğu ve nistagmus gibi gözde titreme hareketi olan hastalarda, Refraksiyon kusurları tam anlamı ile düzeltilmektedir.

ZEISS TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN LAZER GÖZ CERRAHİSİ RELEX SMILE

Small-incision lenticule extraction (SMILE) yöntemi; bir çok yönüyle diğer laser yöntemlerinin çok ötesindedir.Özellikle ince korneada, göz yaşı kuruluğu ve nistagmus gibi gözde titreme hareketi olan hastalarda, Refraksiyon kusurları tam anlamı ile düzeltilmektedir.

Bu durum hem biz doktorlara hem de hastalara büyük avantaj yaratmaktadır.SMILE yöntemin de iyileşme süresinin saatler kadar süren kısa bir sürede olmasının nedeni, bu laser uygulamasının, hastada var olan göz iskeletini bozmamasındandır. Bu nedenden dolayı, SMILE yöntemi, dövüş sporları yapan, yapacak olan her yaş gurubundaki hastalarda rahatlıkla uygulanabilir.

SMILE yöntemini uygulamamıza zemin hazırlayan, CIRCLE yazılımı (Carl Zeiss Meditec, Jena, Almanya) sayesinde bizler aynı zamanda göz hastalıklarında görmeyi azaltan, lentikül dokusunun tutulumu ( kornea zedelenmesi) ile sonuçlanan bir çok hastalıkların tedavisi yapılabilmektedir. Tüm dünya genelinde yapılan bir çok bilimsel yayın ve çalışmada SMILE yöntemi, yüksek derecelerde miyoplar ve astigmat dereceleri olan, ince kornea ya sahip hastalarda rahatlıkla uygulandı. Tabi bu durum tüm refraktif bilim insanını etkiledi.

Artık daha rahat ve daha güvenli hissediyoruz kendimizi. Dünyadaki bu alanda uzman tüm hekimlerin ortak öngörüsü, SMILE yöntemi ile yapılan laser operasyonlarının uzun vadede güvenli, etkin oduğu yönündedir. SMILE uygulaması sırası diğer laser yöntemlerinden ayıran ve bu yöntemi ön plana çıkaran diğer bir özellik, göz içi basıncının fazla yükselmemesi ve buna bağlı yan etkilerin görülmemesidir. Bilimsel yayınlarda saptanan önemli bir durum da, Kuru göz sendromu sıklığı ReLEx SMILE tekniğinde lehine anlamlı derecede az hatta yok denecek kadar az olarak tespit edildi.

RANDEVU AL

Tüm Görme Problemleri ve Göz Rahatsızlıklarınızda Online Randevu İçin

alt
alt

TEKNOLOJİ

LAZER GÖZ CERRAHİSİ
VISUMAX - RELEX SMILE by ZEISS

TEKNOLOJİ

Zeiss Tarafından Geliştirilen Lazer Göz Cerrahisi Teknolojisi ReLex Smile Teknolojisinde Mikro Kesi İle En Hassas Cerrahi Prosedürdür

Devamı

Lazer Göz Cerrahisi Visumax - Relex Smile by Zeiss — 3:25 min.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bizden Haberdar Olun

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerinden Takip Ederek Tüm Paylaşımlarımıza Erişebilir ve Bizim Hakkımızdaki Tüm Gelişmelere En Hızlı Şekilde Ulaşabilir, Haberdar Olabilirsiniz